Hogyan válasszunk padlótisztító készüléket?

Blue digital question marks on blue background 3D rendering

Egy padlótisztító számos előnnyel bír. Ezen eszközöket kifejezetten úgy tervezték, hogy hatékonyan és könnyedén távolítsák el a szennyeződéseket és a foltokat a különféle padlófelületekről, legyen szó csempéről, parkettáról, vagy laminált padlóról. A Sencor tanácsai segíthetnek az ideális készülék kiválasztásában.

„Fontos előnyük, hogy ezek a gépek nemcsak a látható szennyeződéseket távolítják el, hanem hatékonyan küzdenek a baktériumok és kórokozók ellen is, így biztosítva az igazán tiszta és higiénikus környezetet az otthonunkban”

– hangsúlyozta Lucza András, a Sencor SDA Divíziójának vezetője.

Ez különösen értékes lehet olyan háztartásokban, ahol nap mint nap kisgyermekek játszanak a padlón, hiszen a tiszta padló garantálja számukra a biztonságos, makulátlan játszó teret. Ezen túlmenően, a minőségi padlótisztítók nemcsak a tisztaságért felelnek, hanem hozzájárulnak a padló élettartamának meghosszabbításához is, megőrizve annak eredeti fényét és állapotát.

A padlótisztító gép kiválasztásánál számos szempontot érdemes figyelembe venni. Következzen az alábbiakban néhány olyan tipp, amelyek segíthetnek a megfelelő készülék megtalálásában:

  1. Padlótípus: Az ideális padlótisztító kiválasztása előtt ajánlott figyelembe venni az otthon található felületek típusát. Amennyiben kemény burkolatok (például fapadló vagy csempe) mellett különféle szőnyegek is megtalálhatók, célszerű multifunkciós padlótisztítót választani, amely gőzölős felmosóval is rendelkezik. Ez utóbbi különösen hasznos lehet a fertőtlenítés és a foltok könnyebb eltávolítása szempontjából.
  1. Funkcionalitás: az ideális készülék kiválasztása előtt javasolt átgondolni, hogy milyen funkciókra van szükség.

„Ma már olyan padlótisztító gépek is elérhetők, amelyek nem csak felmosni, hanem akár porszívózni is tudnak”

– hangsúlyozta Lucza András.

  1. Teljesítmény: lényeges szempont, hogy egy gép kellően erős legyen a hatékony tisztítás érdekében. Éppen ezért célszerű figyelmet fordítani a motor teljesítményére és a szívóerőre.
  1. Kezelhetőség: lényeges elvárás, hogy kiszemelt készülék könnyen kezelhető legyen és ne okozzon problémát a mozgatása.
  1. Tartálykapacitás: érdemes ellenőrizni vásárlás előtt a víz- vagy porgyűjtő tartály kapacitását.

„Amennyiben nagyobb területeket szeretnénk tisztítani, abban az esetben javasolt nagyobb kapacitású tartályokkal rendelkezőt választani, hogy ne kelljen olyan gyakran üríteni őket”

– emelte ki a szakember.

A Sencor kínálatában az SVW 5010WH Aquino azok számára lehet ideális választás, akik szeretnék hatékonyan tisztán tartani a kemény padlófelületeket. Ez akár 25 percen keresztül is üzemeltethető, ami elegendő idő egy gyors takarításra. Különlegessége, hogy a készülék automatikusan tisztítja a kefét és a szívócsövet, ehhez mindössze csak az „öntisztító” gombot kell megnyomni. Töltőállomása beépített szárítóegységgel rendelkezik, amely 55 Celsius fokos hőmérsékleten történő forró levegős szárítással segíti elő a kefe gyors száradását, így az mindig készen áll a következő takarításra.

A multifunkciós, 2 az 1-ben gőzfelmosókat keresők számára a Sencor SSC 6010WH lehet ideális választás, mert felmosófejével nemcsak a kemény padló felületeket, hanem a lábtörlők, vagy a padlószőnyegek is alaposan kitisztíthatók vagy fertőtleníthetők. Kivehető kéziegységgel is rendelkezik, ami könnyebb munkavégzést tesz lehetővé az olyan tevékenységek közben, mint például a zuhanyzó, a csaptelep, valamint a különféle illesztések, továbbá a csempék között található fuga kíméletes tisztítása közben.

Összességében tehát a megfelelő padlótisztító készülék kiválasztása során fontos figyelembe venni a padlótípust, a funkcionalitást, a teljesítményt, a kezelhetőséget és a tartálykapacitást, hogy az otthonunk tisztaságát és higiéniáját a lehető legmagasabb szintre emelhessük.

Kapcsolódó podcastok a PodCars és a Begurulva youtube, valamint videa csatornákon!