Minőségi időtöltés az autóban
4+1 játék családoknak hosszú utakra
Az őszi szünet közeledtével számos család választ távolabbi úti célt pihenése helyszínéül. A hosszú autóutakról viszont nem csak a szép emlékek jutnak eszünkbe. Az egyik gyártó szakemberei összegyűjtöttek pár példát, hogyan tehetjük értékes közösségi élménnyé – korosztálytól függetlenül – az utazással töltött órákat.
Hosszú, borongós őszi autóutak, az eső dobol a szélvédőn és korán sötétedik. Így nem csoda, hogy hamar unalmassá válhat az utazás. Nem ritka, hogy a család fiatalabb tagjai a hosszas üldögélésben türelmüket vesztik, és ez rányomja bélyegét az utazás hangulatára. Az autóban a képernyő könnyen lehet egy unaloműző eszköz, de a hosszú együtt töltött idő arra is jó alkalom, hogy közös családi élményeket szerezzünk. Az egyik autógyártóösszegyűjtött 4+1 játékot, amely maradandó élményt nyújthat az egész családnak, így mindenki élményekkel gazdagodva szállhat ki az autóból a hosszú út végén:
- Képzeletbeli kaland: Képzeljünk el együtt egy izgalmas történetet, amelyhez mindenki hozzátesz egy-egy mondatot. Egy játékos elkezdi, majd a következő folytatja. Így egy színes és váratlan fordulatokkal teli kaland kerekedik, amely idővel önálló életre kel!
- Szólánc: Sorban haladva mondjunk szavakat! A következő szónak az előző szó utolsó hangjával kell kezdődnie (például: papagáj – jég – gólya). A játékot számos szabállyal nehezíthetjük (életkor szerint): a szavak rímelhetnek, vagy csak az utolsó rag egyezhet.
- Látok valamit, amit te nem: Válasszunk ki egy jól látható, gyakori tárgyat az út mentén (mint például jelzőlámpa, épület, kerékpáros). Pontgyűjtős játékként játszva az nyer, aki először észreveszi az aktuális tárgyat. Fiatalabbakkal is remekül játszható, de ügyeljünk arra, hogy a sofőr figyelmét ne zavarjuk meg.
- „Mi lenne, ha…?”: A játék során meséljünk szokatlan helyzeteket egymásnak. Például: „Mi lenne, ha az autónk tudna repülni?” vagy „Mi lenne, ha minden állat beszélne?” Ez serkenti a kreatív gondolkodást, és remek bemelegítő játék vicces, de akár elgondolkodtató beszélgetésekhez is.
+1 Asszociációs szólánc: Hasonlóan a szólánchoz, körbe haladva mondjunk szavakat, mindig az előző szóról eszünkbe jutó következik. Ez a játék remek kapcsolatépítő, és vicces, érdekes szavak követik majd egymást. Még izgalmasabb, ha azonnal kell „rávágni” a következő szót. Idősebbek és felnőttek számára is szórakoztató lehet!